Święta Bożego Narodzenia

Od grudnia 2006 roku w naszej szkole tradycją stała się Msza Św.

Jak i co roku Mszę Świętą odprawił  Wielce Szanowny ksiądz Petras z parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Nowej Wilejce.

Msza Święta odbywa się w dwóch  językach: litewskim oraz polskim. Uczestnicy Mszy Św.: administracja, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice mają możliwość przyjęcia Sakramentu Komunii. To wielki dar Błogosławieństwa dla naszej szkoły.

Po Mszy Św. dzieci przedstawiły Jasełka. W tym roku na święto do naszej szkoły  przybyły dziewczęta z kościelnego chóru  parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Nowej Wilejce. Mili goście nie tylko wspólnie śpiewali z naszym szkolnym chórem ale także zachwycali się piękną muzyką na gitarze i tamtanach.

Mam nadzieję, ze nawiązane kontakty, za pośrednictwem siostry Miłosierdzia Ilony Ewy Lewandowskiej, przerodzą  się w długotrwałą współpracę.

Chciałabym podziękować  uczniom 9 -10 klas za śpiewanie na Mszy Św. w kaplicy w Wielucianach.

Po zakończeniu przedstawienia wszyscy wspólnie z Wielce Szanownym księdzem oraz nowymi przyjaciółmi składali sobie nawzajem świąteczne życzenia oraz  łamali się Opłatkiem w swoim malutkim gronie.