Mikołajki na czerwono!

Każdego roku dorośli i dzieci oczekują przyjścia zimy, która cieszy śniegiem i mrozem, a najważniejsze to – Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Przed nadchodzącymi świętami do ludzi 6 grudnia przychodzą – Mikołajki. Przynoszą wszystkim prezenty oraz różne niespodzianki. I właśnie 4 grudnia pierwszy raz jako Święto, Mikołajki zawitały do uczniów i nauczycieli szkoły Podstawowej w Wielunianach.

Mikołajki przyniosły pytania, gry oraz zabawy no i oczywiście prezenty. Organizatorem i wykonawcą imprezy była dyrektor szkoły Pani Krystyna Masalska. 4 grudzień odbył się pod hasłem „Mikołajki na czerwono”. Zawczasu był przyszykowany stend na, którym była podana historia Św. Mikołaja. Impreza rozpoczęła się ciekawymi pytaniami o historii Św. Mikołaja. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymały nagrody.

Najważniejszą i najciekawszą grą była gra „Na Czerwono”. Polegała na tym, aby do szkoły ubrać się jak najbardziej na czerwono. Była wybierana najczerwieńsza klasa. Uczniowie mieli prawo nazbierać i przynieść na imprezę różnych czerwonych rzeczy. W tej zabawie uczestniczyły uczniowie i nauczyciele. Wśród uczniów początkowych klas najwięcej nazbierały czerwonych rzeczy uczniowie 2 – 4 klas polskich początkowych, za co w nagrodę otrzymały słodycze dla całej klasy. W klasach starszych zwyciężyła uczennica 7 klasy Jelizaweta Dowodowa, która także była odznaczona prezentem. W zabawie uczestniczyli również nauczyciele. Zwycięstwo odniosła nauczycielka od matematyki Pani Janina Janušauskienė.

Nauczycielka od języka polskiego Pani Janina Szuszkiewicz oraz nauczycielka od plastyki Pani Natalja Rod, brały udział w przyszykowaniu innej zaskakującej zabawy. Była to zabawa „Poszukiwanie czerwonych butów Św. Mikołaja”. Jeden but był zachowany na I – piętrze szkoły, a drugi but na II – piętrze. Zadaniem dzieci było odnaleźć buty. Na I – piętrze poszukiwały uczniowie klas początkowych, na II zaś piętrze uczniowie klas starszych. Buty odnalazły: uczeń klasy 4 polskiej Czesław Zacharzewski, za co otrzymał w prezencie czerwony kubek oraz uczeń 10 klasy polskiej Marek Tomaszewicz, w nagrodzie otrzymał majeczkę.

A szanowna sekretarz szkoły Pani Mirosława Kuziw-Sorocka wykonała podczas imprezy mnóstwo zdjęć. Najważniejszym zdjęciem, było ogólne zdjęcie uczniów oraz nauczycieli, które zakończyło imprezę w szkole. Wszyscy byli zachwyceni przyjściem tak radosnego Święta „Mikołajki”.

W imieniu dyrektora, grona pedagogicznego oraz uczniów szkoły Podstawowej w Wielunianach życzymy przyjścia Św. Mikołaja do uczniów i nauczycieli innych szkół, a także składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt  Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Janina Lobaczewska

Starszy nauczyciel klas początkowych