Kalbų diena

Liliana Karpovič, Dorota Stankovska, Jaunųjų žurnalistų būrelis

Foto: Roberto Vasiliausko

Kalbų šventė

Rugsėjo 26 d. minima Europos kalbų diena. Šią dieną ir mūsų mokykloje vyko šventė. Pernai visi mokiniai ir mokytojai sėdo už bendro tautų stalo, o šiemet parengė koncertą, kurio programoje buvo įvairių tautų  eilės, dainos, šokiai.

Po pamokų mokiniai ir mokytojai susirinko į  salę, papuoštą Europos šalių vėliavėlėmis bei sveikinimais daugybe kalbų.

Prasidėjus koncertui, pirmos išėjo trys vedėjos: Gintarė, Samanta ir Violeta. Jos su visais  pasisveikino įvairiomis kalbomis: lietuvių, anglų, rusų, vokiečių, prancūzų, lenkų. Mes džiaugsmingai atsakėme joms tuo pačiu. Trumpai ir aiškiai  apie šią  šventę lietuvių ir lenkų kalbomis papasakojo Violeta ir Karolina. Tada  prasidėjo pats įdomumas: dainos, eilėraščiai, šokiai... Eilėraščius lietuvių, anglų, lenkų kalbomis deklamavo visas būrys vaikų: Liliana, Andžela, Dorota, Karina, Karolina, Robertas, Danielis, Marta ir Rafaelis.Visi jie buvo  tiesiog nuostabūs!

Puikia nuotaika visus užkrėtė Gintarė, Marta, Samanta, Ilona ir Liza, sudainavusios smagią ukrainiečių liaudies dainą. Šios penkios panelės buvo šaunios!

O štai  Roberto pasirodymas su fleita visus nustebino. Kur jis buvo anksčiau!? Kodėl mes jo negirdėjome!? Tokia švelni muzika, kad  net širdis sąla. Violeta, Aliona ir Edvardas padeklamavo ir padainavo lenkiškai. Mes juos tikrai palaikėme savo plojimais.

Po to jungtinis devintos - dešimtos klasės vaikinų choras dainavo  lietuvių liaudies dainą „Ant kalno mūrai“. Pasirodė kaip tikri vyrai mūrai. Bet tai dar ne viskas. Pasirodo, mūsų vyrukai ir skudučiais moka groti! Salė ovacijomis palydėjo jų muzikinę fleitos ir skudučių kompoziciją.

O štai kad mūsų merginos šokti moka, mes jau seniai žinome. Tai jos dar kartą įrodė, sutrypusios smagias polkutes.

Nepastebimai greitai prabėgo laikas, stebint gražų koncertą. Gintarė, Samanta ir Violeta vėl kartu pasirodė scenoje. Tai reiškė, kad atėjo laikas atsisveikinti.  „Viso gero“, „sudie“, „iki pasimatymo“ skambėjo įvairiomis kalbomis.  Šventė mums iš tikrųjų patiko. Kitais metais gal dar daugiau mokėsim!