Mokytojo diena

2008 – 10 – 06

Jaunųjų žurnalistų būrelis

Diena, kai mokytojai tampa mokiniais

Spalio 3 dieną mokykloje šurmuliavo jau tradicija tapęs renginys – Mokytojo diena. Diena, kai mokytojai tampa mokiniais, o vyresniųjų klasių moksleiviai imasi nelengvos misijos: mokyti savo pačių mokytojus. Kaip jiems sekėsi „suvaldyti“ aikštingąją mokytojų klasę?

Robertas Vasiliauskas (10 klasė), laikinasis mokyklos direktorius bei lietuvių kalbos mokytojas

„Sekėsi gerai, bet buvo sunku. Mokiniai buvo labai nedrausmingi, vėlavo į pamokas, neklausė mokytojų. Be to, uždavinėjo labai keistus ir net meilius klausimus man. Po šios dienos jaučiausi kaip kalną nuvertęs, net skaudėjo galvą.

Apskritai man patiko būti direktoriumi, bet ateityje nelabai norėčiau dirbti tokį darbą.“

Linas Rulko (9 klasė), laikinasis matematikos mokytojas

„Su šiais mokiniais dirbti – tikras absurdas! Jie lakstė po klasę, prašėsi į tualetą parūkyti, sprogdino balionus, šaudė į mus, mokytojus, iš „ragatkės“. Jau nekalbu apie tai, jog bėgo iš pamokų, kai kurie vėlavo į pusę pamokos, nusirašinėjo. Rašė absurdiškiausius pasiaiškinimus, pvz., kad „springsta žuvies ašaka“. Klasėje gal tik 1 minutėlę buvo tylu! Vienu žodžiu, tinginiai, „lodariai“, bet užtat protingi. Nes daug nusirašinėjo.

Ateityje mokytoju nė už ką nenorėčiau būti. Jau geriau gyvam į žemę įlįsti!

Andžela Lotach (9 klasė), laikinoji dailės mokytoja

„Man tai patiko mokytojų klasė. Per pamoką jie buvo ramūs, nes jiems turbūt patiko užduotis: piešti vienas kito karikatūras. Tiesa, mokiniai atėjo tik į pusę pamokos, todėl turėjo rašyti pasiaiškinimus. Sužinojau, kad mokinė Dalė  Bagočiūnienė valgė laaaaabai didelę žuvį, kuri jai įstrigo skersai gerklės, todėl ji likusią pusę pamokos kosėjo, kol iškosėjo laaaaaaaabai mažą žuvies ašakėlę.

Man patiko būti mokytoja, bet dirbti visą laiką nenorėčiau (geriau pakaskit Liną gyvą, negu aš mokytoja būsiu!).

Erik Neverkevič ir Sergej Lotach (10 klasė), laikinieji kūno kultūros mokytojai

„Kūno kultūros pamokoje sekėsi gerai. Nors ne visi mokiniai klausė, bet likusieji atliko visas skirtas užduotis: kilnojo svarmenis, darė atsilenkimus, žaidė stalo tenisą. Deja, nė viena mokinė neturėjo sportinės aprangos. Įsivaizduojate mokinę Janiną Janušauskienę su aukštakulniais kilnojančią štangą! Dėl šios priežasties visos mokinės turėjo rašyti pasiaiškinimus ir už bausmę daryti pritūpimus.“

Tai štai, kokie naujai iškeptų mokytojų atsiliepimai. Jūs vis dar stebitės, kad jie nenori  būti mokytojais?

Mokytojai kaip reikiant įsijautė į mokinukų vaidmenį. Ta proga jaunieji žurnalistai  ( jie ir laikinieji mokytojai) nusprendė išsiaiškinti, o kokie iš tikrųjų buvo mūsų pedagogai, kai buvo jų, 14 – 15 - mečių, amžiaus. Tuo tikslu parengė anoniminę – jumoristinę anketą. Kad būtų lengviau palyginti, tokią pačią anketą užpildė ir patys. Štai kokie apklausos rezultatai:

KLAUSIMAI

MOKYTOJAI

(8 respondentai)

MOKINIAI

(8 respondentai)

Mėgstamiausi dėstomieji dalykai.

Istorija, humanitariniai mokslai, vokiečių kalba – po 1 balsą;

Lietuvių kalba, rusų kalba,  matematika,  kūno kultūra, muzika – po 2 balsus.

Technologijos,  biologija,  istorija , geografija – po 1 balsą;

Etika, muzika, lietuvių kalba – po 2 balsus;

Dailė – 3 balsus;

Kūno kultūra – 6 balsus;

1.

Teigiami nuopelnai mokyklos labui.

Baigė vidurinę mokyklą; linksmino mokytojus; dalyvavo matematikos olimpiadose; lankė dramos būrelį; dalyvavo visuose renginiuose.

Groja muzikos instrumentu; porą diplomų atvežė; neturi jokių nuopelnų (kol kas).

1.

Didžiausia nesąmonė, iškrėsta mokykloje.

Bėgo iš pamokų; slėpėsi vyrų tualete (mokytojas rado); klijavo raštelius ant mokytojų nugarų; stovėdavo mokytojų kambario kampe; šoko ant mokytojų stalo; laiku ateidavo į pamokas( !) .

Numetė lentą; sulaužė duris, raketę ir kėdę; pakabino „mažių“ aukštyn kojom.

Bėgimas iš pamokų.

Nebėgo, nes buvo draudžiama; vienintelis kartas, kai pabėgo; keletą kartų per mėnesį; labai dažnai; o tai geras dalykas!

Retai, ir tai eina, o ne bėga; labai mėgsta, kai niekas nemato; gana dažnai; liuks!

1.

Mokytojų – mokinių santykiai.

Labai geri (2), puikūs (3), draugiški (2), geriau nebūna (1)!

Geri ( 4), normalūs (2), labai geri (1), visiškas karas (1) !

Bendraklasiai.

Labai draugiški; susitinka ir dabar; „faini“; geriausi; gaila, vaikinų nebuvo; neprisimena.

Normalūs; geri; puikūs; nervina kartais, bet šiaip geri.

Popamokinė veikla.

Šokiai, muzikos, dramos būreliai, krepšinis; tinklinis; daržas; dalyvavo visur; nedalyvavo niekur; neturėjo laiko; miegojo.

Ruošia namų darbus, miega, valgo, pasivaikšto; krepšinis, futbolas, šokiai, muzika, TV, PC.

Na kaip? Ar jums neatrodo, kad mūsų mokytojai buvo neką menkesni išdykėliai už mus? Visi mes -  vieno kraujo... J

Po tokių „sunkių“ visiems pamokų šauniai atsipalaidavome mokinių parengtame koncerte, kurį užbaigė direktorės žadėta staigmena: pas mus atvyko policijos darbuotojų pora,  savo smagiomis dainomis privertusi šėlti ir mokinius, ir mokytojus.